W jaki sposób kadzidła pomagają w oczyszczaniu 
i ochronie?
Kadzidełka, zarówno patyki, zioła, jak i żywice, są wytwarzane z roślin, takich jak kadzidło lub drzewo sandałowe. Wiadomo, że rośliny te przenoszą wibracje o wysokiej energii. W ten sposób palenie roślin – w formie kadzideł – wypełnia dom tą wysoką wibracją, oczyszczając przestrzeń z negatywnej energii i chroniąc obszar przed energiami o niższych wibracjach.

Żywica, zioła czy patyczki – co lepsze do oczyszczania?
Ogólnie rzecz biorąc, zioła takie jak biała szałwia są najbardziej znane ze swoich właściwości oczyszczających i ochronnych. Żywice mają jednak również wielką moc czyszczącą. Zarówno żywice, jak i zioła najsilniej usuwają negatywną energię, ale nie można zapominać, że kadzidełka również działają dobrze. Można też również użyć kadzideł drzewnych, takich jak Palo Santo i Agarwood (Aloeswood). Najlepiej jest wybrać rodzaj kadzidła, z którym najbardziej rezonujemy.

Przykłady kadzideł, które można stosować do oczyszczania i ochrony
1. Biała szałwia
Być może najbardziej tradycyjne ziołowe kadzidło, biała szałwia jest świętą rośliną, która po spaleniu silnie usuwa negatywne wibracje z przestrzeni, kryształów i ciała. Białej szałwii można używać jako uniwersalnego duchowego środka oczyszczającego.
2. Palo Santo
Nazwa dosłownie oznacza „święte drewno”; to kadzidło, zarówno w postaci nieprzetworzonej, jak i żywicy, od wieków znane jest z oczyszczania i przywracania przestrzeni do pozytywności. Warto palić żywicę Palo Santo lub drewno Palo Santo podczas medytacji, aby poprawić nastrój i zwiększyć kreatywność
3. Drzewo sandałowe
Drzewo sandałowe to kolejna świetna opcja dla każdego, kto nosi w sobie nadmierne napięcie; będzie wspierać poczucie wewnętrznej siły, łagodząc bezradność i niepewność.
4. Lawenda
Kojący zapach lawendy działa najlepiej dla osób z nadmiernym zmartwieniem. Pomaga złagodzić złą energię i zamienia dom w kojącą, cichą przestrzeń.
5. Nag champa
Jeden z najpopularniejszych zapachów kadzideł używanych w studiach jogi. Nag champa zawiera oczyszczającą wibrację, podobną do białej szałwii.
6. Bursztyn
Kadzidło bursztynowe jest połączone z czakrą splotu słonecznego, czyli ośrodkiem pewności siebie i sprawczości. Dlatego możemy spróbować zapalić bursztynowe kadzidło, gdy potrzebujemy wzmocnienia poczucia własnej wartości.
7. Paczula
To kadzidło równoważy energię w pomieszczeniu, dzięki czemu idealnie nadaje się do ustabilizowania nastroju i wyciszenia rozproszonego umysłu. Warto użyć paczuli, gdy czujemy się psychicznie obciążeni lub niestabilni. Kiedy użyć kadzideł - jeśli ostatnio cierpieliśmy na jakiekolwiek dolegliwości fizyczne lub zmagaliśmy się z żalem, stratą, smutkiem lub niepokojem, możemy chcieć oczyścić swoją przestrzeń kadzidłem – pomoże to przyspieszyć proces leczenia poprzez przywołanie pozytywnej energii.

Ważne wskazówki, o których należy pamiętać

1. Otworzyć okno podczas palenia kadzidła
Podczas oczyszczania musisz gdzieś skierować negatywne wibracje – w przeciwnym razie zostaną uwięzione w naszej przestrzeni. Zanim zapalimy kadzidło, otwórzmy okno, aby dym mógł „wypchnąć” negatywną energię na zewnątrz.
2. Posmarujmy się, zanim zabrudzimy swoją przestrzeń
Przed oczyszczeniem domu kadzidłem upewnijmy się, że ciało jest wolne od negatywnych wibracji. Wszystko, co trzeba zrobić, to zapalić wybrane kadzidło i machać dymem wokół ciała
3. Dobrze jest zamocować je na specjalnej podstawce aby nie trzymać kadzidełka przez cały czas w ręce.