• Naturalne świece do uszu 2 szt.

Symbol: PX2290409
27.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu natychmiast
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 11.99
Kurier DPD 18.9
Dostępność Mało

Naturalne świece do uszu 2 szt.

 

Wymiary 24 cm

Świecowanie uszu może być pomocne w przypadku:
- chroniczne problemy z uszami (zagęszczona woskowina, bóle uszu, problemy z zatokami)
- przeziębienia, katar, bóle głowy, gardła
- katar sienny, alergie
- dla każdego, kto: pracuje na zewnątrz lub w zapylonych miejscach, regularnie lata samolotem, uprawia sporty wodne
 

OŚWIADCZENIE: Świecowanie uszu jest terapią uzupełniającą i nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, skonsultuj się z lekarzem, terapeutą lub farmaceutą.

-

Kiedy świecowanie uszu jest przeciwwskazane?
- Na dzieci poniżej 3 lat
 - W przypadku alergii na składniki
 - W przypadku guzów ucha, torbieli
- W przypadku infekcji lub zapalenia ucha zewnętrznego
 - Po operacji uszu
 - Jeśli w uchu znajduje się przelotka, dren, implanty ślimakowe, sztuczna lub uszkodzona błona bębenkowa, umieść świecę za płatkiem ucha.

-

Co to jest świecowanie uszu?
Świecowanie uszu to prosta terapia naturopatyczna, którą można stosować również w domu. Umieszczona w otworze kanału słuchowego ciepło płonącej świecy do ucha oraz lekkie wibracje powietrza wewnątrz świecy poprawiają krążenie krwi i korzystnie wpływają na okolice ucha, nosa i gardła. Należy wspomnieć, że świecowanie uszu jest bardzo relaksującym doświadczeniem, które może złagodzić objawy stresu.

Jak powstają świece do uszu?
Słowo „świeca do uszu” jest nieco mylące, ponieważ nie przypomina tradycyjnej świecy. Świeca do uszu jest wydrążona, nie posiada knota i wykonana jest z bawełnianego lnu zamoczonego w mieszance wosku pszczelego i wosku mineralnego. Działanie świecy można wzmocnić stosując olejki eteryczne. W tym przypadku olejki eteryczne nasyca się wewnętrzną powierzchnię świecy lub dodaje się je do mieszanki woskowej.

Do czego służą świece do uszu?
Jeśli nie masz żadnych problemów zdrowotnych, możesz ich używać do relaksu i wspomagania naturalnego usuwania woskowiny. Łagodne ciepło i opary świecy do uszu sprawiają, że woskowina staje się miękka i rozszerza się, dzięki czemu usuwa się naturalnie w ciągu kilku dni. Świecowanie uszu może być pomocne w przypadku problemów z uszami, problemami z oddychaniem, przeziębieniami czy objawami stresu.

Jak długo używano świec do uszu?
Według niektórych źródeł stosowanie świec do uszu sięga starożytności. Wiemy dokładnie, że świece do uszu lub stożki do uszu wykonane z liści lub ziół, kory lub tekstyliów były używane w medycynie ludowej od wieków. Ta tradycyjna metoda leczenia jest stosowana również obecnie przez niektóre plemiona syberyjskie.

Jak długo używano świec do uszu?
Według niektórych źródeł stosowanie świec do uszu sięga starożytności. Wiemy dokładnie, że świece do uszu lub stożki do uszu wykonane z liści lub ziół, kory lub tekstyliów były używane w medycynie ludowej od wieków. Ta tradycyjna metoda leczenia jest stosowana również obecnie przez niektóre plemiona syberyjskie.

Woskowina w świecy do uszu lub co wyciąga świeca do uszu?
Po pierwsze: świeca do uszu niczego nie wyciąga! Najpopularniejszym błędnym przekonaniem na temat świecowania uszu jest to, że świeca wyciąga woskowinę, bakterie itp. z ucha i jest to po prostu nieprawda! Świeca do uszu nie jest w stanie wytworzyć takiej próżni. Co prawda kolumna powietrza porusza się delikatnie wewnątrz świecy, ale ta lekka wibracja wystarczy tylko do „masażu” błony bębenkowej i pobudzenia punktów energetycznych ucha. Świecowanie uszu może przyczynić się do zachowania higieny i zdrowia ucha, ale niczego nie wciąga i nie wysysa.

Co to za biały pył i woskowata substancja w świecy po zabiegu?
Te materiały to pozostałości po oparzeniach świecy do uszu (wosk i bawełna). Według niektórych terapeutów ta pozostałość może wskazywać na problemy zdrowotne ucha, sugerujemy konsultację z naturopatą w celu uzyskania dalszych informacji. Tak więc osad nie pochodzi z ucha (można go znaleźć również w świecy, która wypaliła się w naszych rękach), ale może pomóc w postawieniu diagnozy ucha.

Jak często mogę mieć świecowanie uszu?
Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie. Jeśli jesteś zdrowy, dla odprężenia lub oczyszczenia uszu wystarczy jeden zabieg w miesiącu. W przypadku problemów zdrowotnych należy wykonać jeden zabieg na ucho dziennie. Musisz leczyć oboje uszu, ponieważ jest to para narządów, a części układu jamy ustnej są ze sobą ściśle powiązane. Możesz mieć codzienną kurację przez pięć – siedem dni, potem musisz mieć tydzień wolnego. Jeśli twoje problemy nie ustępują przez dłuższy czas, skonsultuj się z lekarzem.

Czy świecowanie uszu boli?
Prawidłowo wykonany zabieg świecowania uszu nigdy nie boli. Nie wolno wkładać świecy zbyt głęboko do ucha i zalecamy zachowanie instrukcji. Świecowanie uszu to proces kojący i relaksujący. Jeśli podczas zabiegu wystąpi jakikolwiek dyskomfort lub ból, należy go natychmiast przerwać.

Czy mogę samodzielnie wykonać świecowanie uszu?
Nie zaleca się samodzielnego wykonywania zabiegu świecowania uszu. Sugerujemy poprosić osobę, która zapala świecę, wkłada ją w odpowiednie miejsce do ucha, trzyma świecę we właściwej pozycji podczas palenia i gasi ją po zakończeniu zabiegu. PROSZĘ NIGDY NIE ŚWIECIĆ USZU NA SIEBIE!

Organiczne świece do uszu
Świece do uszu Naturhelix Organic są wykonane z organicznego wosku pszczelego i niebielonej bawełny organicznej, dostarczanej przez kontrolowanych producentów. Naturalny kolor i miodowy zapach świec zawdzięczają wysokiej jakości organicznym składnikom. Świece organiczne są wytwarzane ręcznie bez dodatków i barwników w specjalnie wydzielonym miejscu.

Świece do uszu Naturhelix dla dzieci
Świece do uszu Naturhelix dla dzieci zostały zaprojektowane tak, aby idealnie nadawały się do leczenia dzieci. Te dziecięce świeczki do uszu dostępne są w trzech zapachach (rumianek, eukaliptus, propolis), mają krótszy czas palenia, a ich mniejszy rozmiar pasuje do uszu dzieci. Sugerujemy jednak, aby leczyć dzieci tylko wtedy, gdy są w stanie leżeć i rozumieją, że nie wolno im dotykać świecy podczas zabiegu. Nie zaleca się używania świec do uszu u dzieci poniżej 3 lat.

Jak długo trwa zabieg świecowania uszu?
Cały zabieg świecowania uszu trwa ok. 30-45 minut. Czas spalania jednej świecy do uszu wynosi około 12 minut i należy leczyć oba uszy. Proponujemy zakończyć zabieg masażem twarzy i uszu oraz kilkuminutowym relaksem.

Czy są jakieś specjalne instrukcje, których należy przestrzegać podczas i po świecowaniu uszu?
Ponieważ uszy są parzystymi narządami, sugerujemy, aby podczas zabiegu leczyć oboje uszu. Należy przestrzegać instrukcji i podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej. Sugerujemy, aby uszy były suche i ciepłe przez 24 godziny po zabiegu, dlatego nie zaleca się nurkowania ani pływania oraz unikania przeciągów.

Czy mogę wykonać świecowanie uszu dzieciom?
Dzieci często mają bóle uszu lub inne problemy z uszami. Istnieją świece do uszu, które idealnie nadają się do leczenia dzieci, ale w przypadku poważnych lub przewlekłych problemów zalecamy zawsze skonsultować się z lekarzem. Jednak proponujemy leczyć dzieci tylko wtedy, gdy są w stanie leżeć ok. 15 minut (łatwiej będzie, jeśli np. opowiemy im historię podczas świecowania) i zrozumieją, że podczas zabiegu nie wolno im dotykać świecy. Nie zaleca się używania świec do uszu u dzieci poniżej 3 lat.

Czy jakość świecy do uszu jest ważna?
Tak, wysokiej jakości świece do uszu wykonane są z naturalnych składników, dostarczane są z akcesoriami zabezpieczającymi, dzięki czemu leczenie jest bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Zdaniem ekspertów ręczna praca, naturalne składniki, wosk pszczeli, olejki eteryczne i naturalne barwniki wzmacniają dobroczynne działanie bioenergetyczne świecy.

Czy można wykonać świecowanie uszu w czasie ciąży?
O ile nam wiadomo, świecowanie uszu nie ma negatywnego wpływu na dziecko ani na mamę. Ale musimy poinformować, że spośród zapachowych świec do uszu, te z olejkiem eterycznym z szałwii i rozmarynu są przeciwwskazane w ciąży. Także jeśli matka ma jakąkolwiek awersję do terapii, lepiej nie używać świec do uszu lub skonsultować się z lekarzem lub naturopatą.

Czy powinienem leczyć oba uszy, czy tylko to, które boli?
Ponieważ uszy są parzystymi narządami, a nasze zatoki są połączone i tworzą jeden system, zaleca się każdorazowe leczenie obu uszu.

Czy mogę używać świec do uszu na inne części ciała?
Nie jest zabronione stosowanie świec do uszu na inne części ciała, ale do tego rodzaju terapii sugerujemy stosowanie specjalnych świec do ciała.
Świece do uszu są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​kanału słuchowego. Świece do ciała mają większą średnicę i dłuższy czas palenia, dzięki czemu lepiej nadają się do leczenia punktów akupunkturowych.

Jaka jest różnica między świecami do uszu a „świecami do pępka”?
Wolimy używać nominacyjnej świecy do ciała. Obie świece mają ten sam skład i kształt, ale różnią się rozmiarem: świeca w korpusie jest większa i ma dłuższy czas palenia. Jak wskazują ich nazwy, świecę do uszu stosuje się w uchu, świecę do ciała można stosować na inne części ciała, na punkty akupunkturowe (punkty na meridianach, kanały energetyczne w akupunkturze) lub w pępku.

Czy mogę używać świecy do ciała na twarz, na plecy?
Ostrożnie tak. Wszelkie dostępne punkty akupunktury można leczyć świecami do ciała. W przypadku punktów leczących szczególne problemy lub dolegliwości trudne do leczenia należy skonsultować się z naturopatą. Oczywiście, podobnie jak świecowanie uszu, świece do ciała również wymagają pomocy osoby towarzyszącej i zawsze należy postępować zgodnie z instrukcją.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie